Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania

Od kilku godzin Google rozsyła powiadomienia do wszystkich właścicieli stron internetowych, które w przeszłości miały problemy związane z bezpieczeństwem. Wiadomość z jednej strony informuje o zmianach w zasadach bezpieczeństwa, które zaszły na przestrzeni ostatniego roku, z drugiej strony stanowi podziękowanie, za wkład w ulepszanie systemu bezpieczeństwa.

Poniżej zrzut ekranu oraz pełna treść komunikatu (Zespół Bezpiecznego przeglądania Google)…

Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania

Do: webmaster witryny …

Ponieważ wcześniej występowały problemy związane z bezpieczeństwem Twojej witryny, przypominamy, że zapewnienie bezpieczeństwa internautom jest jednym z najwyższych priorytetów Google. Bez czujności i pomocy ze strony webmasterów osiągnięcie tego celu nie byłoby możliwe. Zespół Bezpiecznego przeglądania informuje o zmianach w naszych zasadach oraz ich egzekwowaniu na blogu Google o bezpieczeństwie. Jeśli jeszcze nie znasz treści tych komunikatów, podsumujemy najważniejsze inicjatywy dotyczące zasad i ich egzekwowania, które wprowadziliśmy w minionym roku i które mogą mieć zastosowanie do Twojej witryny.

  • Zespół Bezpiecznego przeglądania uruchomił program ochrony użytkowników przed oszukańczymi przyciskami pobierania oraz innymi elementami stosowanymi w inżynierii społecznej, umieszczanymi w treści stron przez osoby trzecie. Takie elementy mogą mieć wpływ na Twoją witrynę, jeśli zawierają oszukańcze reklamy z przyciskiem pobierania.
  • Jeszcze bardziej poprawiliśmy ochronę użytkowników, wprowadzając zasady dotyczące wielokrotnych sprawców. Mają one zastosowanie w przypadku witryn, które wielokrotnie naruszały nasze zasady.
  • Na podstawie komentarzy od webmasterów wprowadziliśmy więcej szczegółowego tekstu pomocy w Search Console, by pomóc webmasterom w usuwaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa. To rozwiązanie pozwoli jeszcze skuteczniej zapewniać bezpieczeństwo witryn i usuwać związane z nim problemy.

Wszystkie te zmiany wprowadziliśmy jako uzupełnienie rozpoczętych w 2015 roku działań mających na celu zwalczanie inżynierii społecznej, niechcianego oprogramowania i wstawiania niechcianych reklam. Google i zespół Bezpiecznego przeglądania dziękują za pomoc w realizacji misji służącej zwiększaniu bezpieczeństwa użytkowników.

Fragment zrzutu ekranu wiadomości…

Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania
Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania

Mariusz Kołacz

Marketingiem internetowym zajmuje się od 2008 roku, a informatyką i nowymi technologiami od ponad 15 lat. Tworzę narzędzia marketingowe, piszę teksty, a po godzinach lubię przeczytać dobrą książkę z zakresu medycyny lub parapsychologii. Dowiedz się, jak możesz rozwinąć swój biznes korzystając z SEO, SEM, Social Media oraz automatyzacji marketingu.

4 komentarze

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

  • Ja na szczęście na swoich kontach takiego komunikatu jeszcze dostałem, lecz Google coraz bardziej dba o bezpieczeństwo w sieci, być może komunikaty google w przyszłości będą całkowicie inaczej przekazywane, np przez sms 🙂

    • Komunikat dotyczy tylko tych stron, które miały kiedyś filtr ręczny „Witryna zaatakowana przez hakerów” lub w sytuacji, gdy strona kiedyś raportowała jakieś problemy w sekcji „Problemy dotyczące bezpieczeństwa”.

  • Dziękuje Mariusz za informacje. No to wszystko wyjaśnia bo nigdy jeszcze na szczęście nie miałem tego typu problemu 🙂

  • Do nas wczoraj przyszły chyba rozsyłają tylko informacyjnie bo filtrów ręcznych w search console nie ma.