Marketing w wyszukiwarkach internetowych

gsc-sec-thumb
06 Mar 2017

Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania

Mariusz Kołacz 4 komentarze

Od kilku godzin Google rozsyła powiadomienia do wszystkich właścicieli stron internetowych, które w przeszłości miały problemy związane z bezpieczeństwem. Wiadomość z jednej strony informuje o zmianach w zasadach bezpieczeństwa, które zaszły na przestrzeni ostatniego roku, z drugiej strony stanowi podziękowanie, za wkład w ulepszanie systemu bezpieczeństwa.

Poniżej zrzut ekranu oraz pełna treść komunikatu…

Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania

Do: webmaster witryny …

Ponieważ wcześniej występowały problemy związane z bezpieczeństwem Twojej witryny, przypominamy, że zapewnienie bezpieczeństwa internautom jest jednym z najwyższych priorytetów Google. Bez czujności i pomocy ze strony webmasterów osiągnięcie tego celu nie byłoby możliwe. Zespół Bezpiecznego przeglądania informuje o zmianach w naszych zasadach oraz ich egzekwowaniu na blogu Google o bezpieczeństwie. Jeśli jeszcze nie znasz treści tych komunikatów, podsumujemy najważniejsze inicjatywy dotyczące zasad i ich egzekwowania, które wprowadziliśmy w minionym roku i które mogą mieć zastosowanie do Twojej witryny.

  • Zespół Bezpiecznego przeglądania uruchomił program ochrony użytkowników przed oszukańczymi przyciskami pobierania oraz innymi elementami stosowanymi w inżynierii społecznej, umieszczanymi w treści stron przez osoby trzecie. Takie elementy mogą mieć wpływ na Twoją witrynę, jeśli zawierają oszukańcze reklamy z przyciskiem pobierania.
  • Jeszcze bardziej poprawiliśmy ochronę użytkowników, wprowadzając zasady dotyczące wielokrotnych sprawców. Mają one zastosowanie w przypadku witryn, które wielokrotnie naruszały nasze zasady.
  • Na podstawie komentarzy od webmasterów wprowadziliśmy więcej szczegółowego tekstu pomocy w Search Console, by pomóc webmasterom w usuwaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa. To rozwiązanie pozwoli jeszcze skuteczniej zapewniać bezpieczeństwo witryn i usuwać związane z nim problemy.

Wszystkie te zmiany wprowadziliśmy jako uzupełnienie rozpoczętych w 2015 roku działań mających na celu zwalczanie inżynierii społecznej, niechcianego oprogramowania i wstawiania niechcianych reklam. Google i zespół Bezpiecznego przeglądania dziękują za pomoc w realizacji misji służącej zwiększaniu bezpieczeństwa użytkowników. ― Zespół Bezpiecznego przeglądania Google

Fragment zrzutu ekranu wiadomości…

Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania
Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij