Marketing w wyszukiwarkach internetowych

gsc-sec-thumb
06 Mar 2017

Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania

Mariusz Kołacz 4 komentarze

Od kilku godzin Google rozsyła powiadomienia do wszystkich właścicieli stron internetowych, które w przeszłości miały problemy związane z bezpieczeństwem. Wiadomość z jednej strony informuje o zmianach w zasadach bezpieczeństwa, które zaszły na przestrzeni ostatniego roku, z drugiej strony stanowi podziękowanie, za wkład w ulepszanie systemu bezpieczeństwa.

Poniżej zrzut ekranu oraz pełna treść komunikatu…

Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania

Do: webmaster witryny …

Ponieważ wcześniej występowały problemy związane z bezpieczeństwem Twojej witryny, przypominamy, że zapewnienie bezpieczeństwa internautom jest jednym z najwyższych priorytetów Google. Bez czujności i pomocy ze strony webmasterów osiągnięcie tego celu nie byłoby możliwe. Zespół Bezpiecznego przeglądania informuje o zmianach w naszych zasadach oraz ich egzekwowaniu na blogu Google o bezpieczeństwie. Jeśli jeszcze nie znasz treści tych komunikatów, podsumujemy najważniejsze inicjatywy dotyczące zasad i ich egzekwowania, które wprowadziliśmy w minionym roku i które mogą mieć zastosowanie do Twojej witryny.

  • Zespół Bezpiecznego przeglądania uruchomił program ochrony użytkowników przed oszukańczymi przyciskami pobierania oraz innymi elementami stosowanymi w inżynierii społecznej, umieszczanymi w treści stron przez osoby trzecie. Takie elementy mogą mieć wpływ na Twoją witrynę, jeśli zawierają oszukańcze reklamy z przyciskiem pobierania.
  • Jeszcze bardziej poprawiliśmy ochronę użytkowników, wprowadzając zasady dotyczące wielokrotnych sprawców. Mają one zastosowanie w przypadku witryn, które wielokrotnie naruszały nasze zasady.
  • Na podstawie komentarzy od webmasterów wprowadziliśmy więcej szczegółowego tekstu pomocy w Search Console, by pomóc webmasterom w usuwaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa. To rozwiązanie pozwoli jeszcze skuteczniej zapewniać bezpieczeństwo witryn i usuwać związane z nim problemy.

Wszystkie te zmiany wprowadziliśmy jako uzupełnienie rozpoczętych w 2015 roku działań mających na celu zwalczanie inżynierii społecznej, niechcianego oprogramowania i wstawiania niechcianych reklam. Google i zespół Bezpiecznego przeglądania dziękują za pomoc w realizacji misji służącej zwiększaniu bezpieczeństwa użytkowników. ― Zespół Bezpiecznego przeglądania Google

Fragment zrzutu ekranu wiadomości…

Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania
Aktualizacje zasad bezpiecznego przeglądania