eCommerce Marketing - Marketing w sklepach internetowych

Poniżej znajdziesz listę artykułów, poradników, przewodników w kategorii: eCommerce Marketing - Marketing w sklepach internetowych. Dzięki zawartej tutaj wiedzy poprawisz widoczność swojego sklepu internetowego w wyszukiwarce Google, wyeliminujesz błędy związane z procesami zakupowymi, poznasz czynniki hamujące sprzedaż on-line, usprawnisz komunikację oraz obsługę klientów, jeżeli startujesz z e-sklepem, wyeliminujesz kluczowe błędy i zwiększysz swoje szanse na odniesienie sukcesu w sprzedaży on-line. Chcesz zaproponować temat artykułu? Skontaktuj się ze mną!

Najnowsze: eCommerce Marketing

Co to jest e-Commerce Marketing?

E-commerce marketing można zdefiniować jako szereg działań mających na celu skierowanie ruchu do sklepu internetowego (strony prowadzącej sprzedaż on-line) oraz przekonanie użytkowników do zakupu produktu lub usługi. Każdy etap jest kluczowy i może przesądzić o sukcesie lub porażce. W e-commerce marketingu występuje efekt synergii, gdzie wszystkie elementy w strategii wzajemnie na siebie oddziałując przynoszą lepsze efekty, aniżeli suma oddzielnych poszczególnych działań, dlatego tak istotne jest kompleksowe podejście, zarówno w obszarach odpowiedzialnych za pozyskiwanie klientów, jak również w odniesieniu do on-page, czy też do komunikacji marketingowej e-sklepu.

Najpopularniejsze: e-Commerce Marketing

Marketing dla sklepów internetowych

Najpopularniejsze artykuły w kategorii: e-Commerce Marketing - Marketing w sklepach internetowych. W tej sekcji znajdziesz publikacje, które były najchętniej oglądane i komentowane przez czytelników.

Jaki hosting pod sklep internetowy

Czytelnicy bardzo często pytają „jaki hosting pod sklep internetowy”, „który hosting będzie lepszy”. Wybór szybkiego hostingu pod sklep internetowy to kluczowa rzecz, szczególnie dla startupów...

eCommerce Trends 2020 - Kanały generujące e-sprzedaż

Podstawą działania każdego sklepu internetowego jest sprzedaż, stąd też głównym zadaniem kanałów marketingowych jest zwiększenie sprzedaży. Najnowsze badania branży e-commerce (Custora eCommerce Pulse) pokazują, że wśród kanałów generujących sprzedaż prym wiodą wyszukiwarki internetowe (Organic search) - 21,8% udziału, na drugim miejscu Paid search z 19,9% udziałem (między innymi AdWords, Bing Ads), kolejne miejsca zajmują e-mail marketing z 19,8% udziałem, marketing afiliacyjny (11,4%), media społecznościowe mają zaledwie 2,1% udziału, jednak z bardzo optymistyczną tendencją wzrostową, na końcu są reklamy banerowe (0,9%), pozostałe niesklasyfikowane kanały stanowią 5,2% udziału w generowaniu sprzedaży. Warto jeszcze wspomnieć, że liczba zamówień z urządzeń typu Desktop stale maleje (69,2%), zwiększa się udział urządzeń mobilnych, który aktualnie wynosi 30,4%, przy czym udział tabletów systematycznie spada, prawdopodobnie wskutek wchodzenia na rynek nowych smartfonów o dużej przekątnej ekranu, które z powodzeniem zastępują użytkownikom urządzenia typu tablet. Dla rynku e-commerce w Polsce w 2020 roku są świetne perspektywy rozwoju, za sprawą korzystnych uwarunkowań w przepisach utrzymanie dynamiki wzrostu jest czystą formalnością.

Wszystkie: eCommerce Marketing

Sprzedaż rękodzieła w Internecie – jak zacząć?

Nie ulega wątpliwości, że tworzenie rękodzieła to wyjątkowo interesujące hobby, na którym zupełnie przy okazji można dobrze zarobić. Nie brakuje przecież osób zainteresowanych zakupem wyrobów handmade i nic dziwnego...