płatności na fejsie top img

Faktury za reklamę na Facebooku od A do Z – Pytania i odpowiedzi

W tym artykule poznasz odpowiedzi na wiele pytań związanych z fakturami na Facebooku. W artykule odpowiem między innymi na… czy musisz posiadać firmę, aby skorzystać z reklamy na Facebooku, czy Facebook za swoje usługi wystawia faktury, jak otrzymać fakturę zbiorczą, skąd można pobrać fakturę, jak wygląda faktura od Facebooka, co musisz wiedzieć o płatnościach ręcznych na Facebooku. Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz do mnie na Messenger [Kliknij, aby przejść do strony kontaktowej].

Czy reklama na Facebooku dostępna jest tylko dla firm

Każda osoba posiadająca konto w serwisie Facebook, która chce promować swoje posty na fanpage lub wykorzystać bardziej zaawansowane formy reklamowe może skorzystać z płatnej formy reklamy na Facebooku. Warto jednak wiedzieć, że na Facebooku funkcjonują dwa typy kont reklamowych – na osobę prywatną lub na firmę.

Jaka jest różnica pomiędzy kontem prywatnym a firmowym

Różnica głównie polega na doliczaniu do rachunku za reklamy kwoty VAT, która w przypadku Irlandii wynosi na chwilę obecną 23%. W przypadku, gdy nie posiadamy firmy, Facebook za nas będzie odprowadzał zobowiązania podatkowe. Jeżeli kupujemy reklamy, by promować swój biznes, jednocześnie posiadamy nadany numer VAT-UE, wszelkie zobowiązania podatkowe z tytułu reklamowania się na Facebooku spoczywają na Tobie jako przedsiębiorcy. Jeszcze przed pierwszym rozliczeniem musisz zadbać o prawidłowe skonfigurowanie konta firmowego, w szczególności prawidłowe podanie danych rozliczeniowych, dzięki temu będzie można w sposób zgodny z przepisami rozliczyć się z reklam.

Czy Facebook wystawia faktury (rachunki)

Tak, zarówno w przypadku kont indywidualnych na osobę prywatną, jak również na firmę Facebook wystawia rachunki, które trzeba opłacić, a w przypadku zakupu reklam na firmę dodatkowo prawidłowo rozliczyć. Faktury Facebook wystawia po przekroczeniu określonego progu rozliczeniowego. Pierwszy próg wynosi 90 PLN. Drugi 180 PLN.

Faktura zbiorcza od Facebooka – jak ją otrzymać?

Jeżeli nie chcesz otrzymywać od Facebooka kilku faktur, istnieje możliwość skonfigurowania progu płatności, po którym Facebook wystawi fakturę za reklamy, na przykład po przekroczeniu 2000 PLN. Wówczas otrzymasz jedną dużą zbiorczą fakturę, a nie kilka opiewających na mniejsze kwoty.

Nie przekroczyłem progu płatności – Kiedy Facebook wystawi fakturę?

Jeżeli w danym miesiącu rozliczeniowym nie przekroczysz progu płatności, faktura przeważnie wystawiana jest z końcem danego miesiąca. Uważaj jednak, bo nie zawsze tak jest! Zdarza się, że Facebook wystawi fakturę z datą 1 dnia kolejnego miesiąca. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz dokonać płatności ręcznej, jak również ustalić inny dzień, w którym nastąpi rozliczenie płatności. Każdorazowo gdy użyjesz opcji ręcznych płatności, Facebook wystawi za reklamy rachunek, a po prawidłowym obciążeniu karty płatności lub PayPal, zobowiązania na koncie reklamowym powinny zostać wyzerowane.

Płatności ręczne na Facebooku

Aby ręcznie opłacić fakturę z Facebooka przejdź do menedżera firmy i z sekcji Ustawienia wybierz Rozliczenia.

rozlicenia facebook
Rozliczenia

Na ekranie Rozliczenia, obok aktualnego salda będzie dostępna opcja Zapłać teraz.

płatności ręczne facebook
Płatność ręczna

W kolejnym oknie zobaczysz kwotę płatności, domyślną metodę płatności skojarzoną z kontem reklamowym. Przed kliknięciem przycisku Dokonaj wpłaty upewnij się, że posiadasz wystarczająco dużą ilość środków na karcie lub PayPal, w przypadku niepowodzenia, Facebook może poprosić, aby zaczekać co najmniej 5 minut przed ponowną próbą obciążenia metody płatności.

Skąd pobrać fakturę za promowanie na Facebooku

Faktury możesz pobrać z poziomu panelu Rozliczenia.

Pobranie faktury Facebook
Pobieranie faktur z Facebooka

Wybierz okres rozliczenia. W panelu pojawi się lista faktur. Aby pobrać wszystkie faktury z danego okresu rozliczeniowego kliknij Pobierz wszystkie faktury. Aby pobrać wybraną fakturę, po najechaniu danego wiersza (ID transakcji) pod kursorem myszy pojawi się opcja umożliwiająca wygenerowanie i zapisanie faktury na dysku. Zapisana faktura będzie w formacie PDF.

Jak ustawić próg płatności za reklamy lub zmienić datę rozliczenia

Aby podnieść próg płatności za reklamy na Facebooku przejdź do sekcji Ustawienia => Rozliczenia

rozlicenia facebook

Na ekranie Rozliczenia wybierz Ustawienia płatności.

Ustawienia płatności na Facebooku
Ustawienia płatności

Na ekranie Ustawień płatności wybierz Zarządzaj.

Zarządzanie płatnościami na Facebooku
Zarządzanie płatnościami na Facebooku

Na ekranie Zarządzanie preferencjami rozliczeń będziesz mógł wybrać datę rozliczenia i/lub ustalić nowy próg rozliczeniowy.

Próg płatności na Facebooku
Zarządzanie preferencjami rozliczeń

Po zmodyfikowaniu ustawień, aby zachować zmiany kliknij Zapisz zmiany. Nowy próg będzie obowiązywał od momentu dokonania płatności (zgodnie z informacją na zrzucie).

Certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka

Jeżeli kupujesz reklamy na Facebooku na firmę, aby rozliczyć się nie wystarczy mieć VAT-UE, potrzebny jest jeszcze tzw. certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka. O szczegóły pytaj w swoim biurze rachunkowym.

Płatności ręczne i brak numeru faktury od Facebooka

W przypadku dokonywania płatności ręcznej, pamiętaj aby nie pobierać od razu faktury z panelu. Tuż po dokonaniu płatności wprawdzie będzie dostępna faktura, ale bez nadanego numeru. Należy odczekać kilkanaście minut, aż system przyzna fakturze numer i dopiero wówczas pobrać ją z Facebooka.

Jak wygląda faktura z Facebooka

Faktura z Facebooka wygląda bardzo podobnie do tych, które otrzymujesz z innych zagranicznych systemów reklamowych.

Na fakturze od Facebooka znajdziemy:

 1. Informację dla którego konta reklamowego została wystawiona wraz z jego identyfikatorem,
 2. Datę płatności,
 3. Metodę płatności,
 4. Identyfikator transakcji,
 5. Typ produktu,
 6. Status faktury,
 7. Kwotę w walucie, którą wybrałeś podczas tworzenia konta reklamowego oraz podsumę płatności,
 8. Naliczony podatek VAT (jeśli kupujemy reklamy na firmę VAT 0,00 i musisz go samodzielnie rozliczyć),
 9. Typ płatności (Na koniec miesiąca, Ręczna),
 10. Listę kampanii, których faktura dotyczy wraz ze szczegółowym podziałem kosztów,
 11. W stopce faktury znajdziesz dane Facebooka (adres siedziby w Irlandii, numer VAT),
 12. Twoje dane firmowe, które skonfigurowałeś w ustawieniach.
 13. Na fakturze znajdziesz również jej numer,
 14. Na końcu dokumentu widnieje dodatkowa informacja cytuję „Customer to account for any VAT arising on this supply in accordance with Article 196, Council Directive 2006/112/EC„.

Poniżej zrzut ekranu z przykładową fakturą od Facebooka, stan na grudzień 2017, w przyszłości jej wygląd może się zmienić.

Jak wygląda faktura z Facebooka

Wszystkie pola na fakturze zostały zamazane, do każdej sekcji przyporządkowałem numer, który odzwierciedla informacje, które podawałem wyżej w punktach.

Masz dodatkowe pytania?

Czytelniku! Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do mnie na Messenger. W miarę możliwości i wiedzy postaram się odpowiedzieć 🙂

Przejdź do formularza kontaktowego

Wszelkie zawarte w artykule informacje traktuj wyłącznie poglądowo. Przed rozliczeniem faktur bądź innych czynności, skonsultuj się ze swoim biurem rachunkowym lub z supportem serwisu Facebook.

Mariusz Kołacz

Marketingiem internetowym zajmuje się od 2008 roku, a informatyką i nowymi technologiami od ponad 15 lat. Tworzę narzędzia marketingowe, piszę teksty, a po godzinach lubię przeczytać dobrą książkę z zakresu medycyny lub parapsychologii. Dowiedz się, jak możesz rozwinąć swój biznes korzystając z SEO, SEM, Social Media oraz automatyzacji marketingu.

62 komentarze

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

  • Hej, czasem trzeba nieco dłużej poczekać, po paru dniach jak ci obciążą kartę (usunięty status blocked), powinni już nadać fakturze numer, także spokojnie odczekać, nigdzie się przecież nie pali 🙂 masz sporo czasu na pobranie faktury z Facebooka i jej zaksięgowanie.

 • Witam, otrzymałam od facebooka fakturę, która była opłacona kuponem od nich. Faktura nie ma nr natomiast księgowa mówi że musi być i koniec. Nie było jednak płatności za nią, a z tego co się orientuję nr jest nadawany po dokonaniu płatności. Co w takiej sytuacji można jeszcze zrobić? Czy spotkał się Pan z takim przypadkiem?

  • Witam, na fakturze musi być numer inaczej tego nie da się zaksięgować. Z kuponów na reklamę na Facebooku nie korzystaliśmy jeszcze, także nie odpowiem czy to jest norma, że reklamy na Facebooku opłacane kuponami nie mają numeru, czy jednak jest to jednostkowy przypadek i numer pojawia się. Proszę spróbować napisać do Facebooka i zapytać o tę kwestię, link do formularza ogólnego znajdzie Pani z poziomu Business Managera, może Pani udzielą odpowiedzi. Proszę również sprawdzić, czy ma Pani dostęp do formularza kontaktowego Facebook Business Support: https://web.facebook.com/business/support/contact-us
   Przy kontakcie proszę wybrać sekcję „Rozliczenia i płatności”. Odpowiadają w przeciągu jednego dnia roboczego.
   Pozdrawiam!

 • witam
  zasilam konto reklamowe daną kwotą
  odnośnie tematu
  ” Jak ustawić próg płatności za reklamy lub zmienić datę rozliczenia ”
  klikam według instrukcji
  Ustawienia => Rozliczenia => Ustawienia płatności
  i koniec brakuje mi ” Zarządzaj ”
  nie wyświetla się na koncie
  chcę ustawić aby FB rozliczał mnie miesięcznie a nie dziennie
  da się tak ?
  Pozdrawiam:
  Piotr

  • Witaj, Facebook nie rozlicza dziennie, tylko po przekroczeniu określonego progu płatności naliczy opłatę lub raz na koniec każdego miesiąca rozliczeniowego. Za każdym razem próg płatności zwiększa się, wpierw masz 90, później 180, następnie 910 itd. Przejdź do Ustawienia => Wszystkie narzędzia => Rozliczenia => Ustawienia płatności => Zarządzaj => Zmień próg na…

   Jeśli nie możesz modyfikować progu płatności, najprawdopodobniej nie posiadasz pełnych uprawnień do zarządzania kontem reklamowym na Facebooku. Poproś właściciela menedżera firmy, aby przyznał pełne uprawnienia tj. rolę: Administrator konta reklamowego.

  • Skoro Pan zasila daną kwotą, to jest to opcja płatności samodzielnych, zaś prób rozliczeniowy można ustalić przy płatnościach automatycznych.
   „Po utworzeniu konta reklamowego z opcją płatności samodzielnych nie można już zmienić metody na płatności automatyczne. Jednak nadal będzie można dodawać pieniądze do solda przy pomocy karty kredytowej lub debetowej.”
   https://www.facebook.com/business/help/311330675698510

  • Witaj, interpretacje urzędów są różne, najgorsze jest to, że na takich interpretacjach stracą wszyscy i budżet państwa i Polscy przedsiębiorcy, ci co prowadzą interesy w PL, a mają siedzby firmy za granicą to sobie fv wezmą na siedzibę w Irlandii, Holandii czy Belgii, gdzie takich problemów nie robią i pozamiatane.

   Facebook w sklepach przecież generuje spore przychody, w niektórych branżach, to nawet przeważająca część kanału sprzedażowego to właśnie Facebook – zniechęcenie do reklamy na Facebooku równa się mniejsza sprzedaż produktów, mniejsza sprzedaż = mniejsze wpływy z podatków… od firm, które faktycznie płacą je w Polsce. Koło się zamyka. Moim zdaniem każde nowe przepisy powinny być konsultowane z osobami siedzącymi w temacie i znające realia.

 • Napisał Pan:

  „Faktura zbiorcza od Facebooka – jak ją otrzymać?
  Jeżeli nie chcesz otrzymywać od Facebooka kilku faktur, istnieje możliwość skonfigurowania progu płatności, po którym Facebook wystawi fakturę za reklamy, na przykład po przekroczeniu 2000 PLN. Wówczas otrzymasz jedną dużą zbiorczą fakturę, a nie kilka opiewających na mniejsze kwoty.”

  Moje pytania:

  1. Czy mowa o ustawieniu progu przy procesie wyboru metody płatności „Ustaw limit wydatków na koncie” czy w innym miejscu?

  2. Czy wybrana metoda płatności ma wpływ na wygenerowanie zbiorczej faktury?

  3. Pisząc zbiorcza faktura rozumiem, że ma Pan na myśli fakturę w rozumieniu polskiego prawa, a nie rozliczenie faktur, które uzyskuję z innego konta (bez ustawionego limitu)?

  • ad1 Limit wydatków, a ustawienie progu płatności to dwie odmienne rzeczy, w artykule mowa o ustawieniu nowego progu płatności, po którym nastąpi obciążenie karty lub innej metody płatności. Z kolei limit wydatków, to maksymalna kwota, do której można obciążyć konto reklamowe. Próg płatności może być ustawiony na 2000 PLN, a limit wydatków na 1000 PLN, w tym scenariuszu nie przekroczy się progu płatności, po osiągnięciu 1000 zł po prostu system wstrzyma reklamy, do czasu ręcznego zresetowania limitu przez administratora konta reklamowego, a fv zostanie wystawiona jedna na koniec danego miesiąca. Dlatego próg a limit to dwie różne rzeczy 😉

   ad2 Klienci których obsługuje korzystają w większości z metody płatności kartą, sporadycznie paypal, dla tych dwóch można zmieniać limit progu płatności na kontach reklamowych. Na paypal są dodatkowe ograniczenia wynikające z limitu nakładanego przez sam system paypal, więcej informacji w dokumentacji usługi.

   ad3 Zbiorcza faktura w rozumieniu – zamiast kilku na mniejsze kwoty (po przekroczeniu kolejnych progów płatności), jedna duża, do kwoty ustawionej na koncie reklamowym w progu płatności. W kwestiach rozliczania fv proszę kontaktować się ze swoim biurem rachunkowym lub doradcą podatkowym.

   Pozdrawiam!

 • Kiedy zakładałem konto reklamowe na fb ustawiłem je jako konto do celów nie biznesowych. Niestety podczas testów jak wyglądają faktury za reklamy i czy można się takimi posługiwać wprowadziłem do systemu dane pewnej firmy i zmieniłem cel na biznesowy w którym to zlecający odprowadza Vat. Kiedy się okazało, że ze względu na brak oryginału certyfikatu rezydencji nie możemy korzystać bezpośrednio z usług reklamowych na fb, byłem pewny, że zmieniłem cel reklam na nie biznesowy. Nie wiedzieć czemu ta zmiana nie została zatwierdzona i przez ten cały czas, czyli ok. 15 miesięcy faktury wystawiane przez fb widniały na tą firmę i nie miały odprowadzanego Vatu. Dowiedziałam się o tym przez przypadek przeglądając konto reklamowe. Co teraz zrobić? Skoro nawet te faktury istnieć nie powinny. Dodam, że nie posiadam firmy i nie mogę tego Vatu odprowadzić.

  • Odpowiedziałem Pani na to pytanie w wiadomości mailowej. Poniżej kopia mojej odpowiedzi…

   Witam,
   wątpię, że bez wiedzy firmy na którą wystawiane były rozliczenia będzie Pani w stanie odkręcić ten temat. Proszę kontaktować się bezpośrednio z działem księgowości firmy, której dane były wpisane i na które dane wystawiono FV. Być może znajdą rozwiązanie, dzięki któremu uniknie Pani problemów, niemniej jednak trzeba się też liczyć z tym, że firma nie będzie chciała współpracować i podejmie kroki prawne wobec Pani osoby. Ciężko wyrokować jak sprawa się potoczy, natomiast najlepiej uczciwie przedstawić temat firmie, której problem dotyczy.

 • Czy zmiana danych i celu reklamy z biznesowego na niebiznesowy ma wpływ na faktury wcześniej wystawione?

  • Witaj, Czy udało Ci się zmienić cel reklamy z biznesowego na nie biznesowy? Jeżeli tak to w jaki sposób? Będę wdzięczny za podpowiedź.

 • Dzień dobry. Otrzymałam fre z fb za reklamę której nie utworzyłam. Ktoś mi się włamał. Szybko ja usunelam. Co ma zrobić w takiej sytuacji?

 • Uzupełniłem wszystkie dane firmy natomiast na fakturze z Facebook pokazuje mi się nazwa firmy adres i nr faktury, lecz nie wygenerował się NIP. Czy to normlane ?

  • @Filip, proszę sprawdzić, czy jest zaznaczone prawidłowo pole zakupu reklam do celów biznesowych oraz czy jest prawidłowo wprowadzony NIP z prefiksem PL. Prefiks wybierany jest z listy rozwijanej.

 • Hej,
  Co zrobić jeśli nie wprowadziłam wcześniej danych firmy. FB wystawił mi faktury ale bez nazwy firmy, adresu i NIP-u
  Czy można jakoś edytować te wystawione faktury tak aby dodać dane firmy?
  czy można zgłosić do FB prośbę o korektę?

  • O ile dobrze wiem Facebook nie wydaje duplikatów faktur, ale możesz zapytać jak ten temat ugryźć.
   Skontaktować się możesz z nimi na oficjalny support, link do kontaktu jest dostępny z poziomu business managera.

  • czesc, i jak udało sie? mam ten sam problem z jedną faktura

  • Aniu , co odpowiedział Facebook, mam taką samą sytuację .
   Będę wdzięczna za odpowiedź.
   Pozdrawiam.

 • Czesc, dlaczego na wygenerowanej fv zamiast danych opisanych u Ciebie jako 8 i 9 mam „Twoje przedpłacone saldo zostało obciążone”? co zrobic by miec te dane?
  pzdr

  • Wszyscy klienci, z którymi teraz współpracuję rozliczają się kartą lub PayPal, dlatego nie odpowiem Ci jakie są aktualnie wpisy dot. rozliczeń na FV w formule przedpłaconej, jednak jeśli mówimy o tych 2 elementach z punktu 8 i 9, to pierwszy jest, gdy faktura jest na firmę z wpisanym w ustawieniach europejskim numerem NIP, co do drugiej kwestii, w tej konkretnej sytuacji (ze wzoru) faktura była opłacana ręcznie, stąd jest zapis „Dokonano tej płatności ręcznej”.

 • Witam,

  mam fakture od faceboka jednak bez VAT ( tzn nie ma naliczenia VAT wyszczegolnionego pod kwotą zapłaconą na fakturze pozycja 8). Czy czegoś nie zaznaczyłam? Nip i to że jestem podatnikiem VAT mam zaznaczone.

  Pozdrawiam,
  Ewelina Bogdańska

  • Proszę zerknąć sobie na VAT-Vies i sprawdzić czy przedsiębiorca o tym nr NIP jest aktywny tam.

 • Witam,

  Mam problem z fakturą z Facebooka. Przy robieniu płatności transakcja się nie powiodła, została wystawiona faktura z adnotacją niepowodzenie. Po kilku dniach udało się dokonać płatności, jednak nie widzę aby faktura została wystawiona ponownie.
  Na tej fakturze, którą otrzymałam brak jest numeru faktury przez co nie można jej zaksięgować. Czy spotkał się Pan gdzieś z taką sytuacją?

  • Przy niepowodzeniu system w ogóle nie powinien wystawić żadnego dokumentu, z taką sytuacją jaką Pani opisuje spotykam się pierwszy raz. Z ciekawości będę miał za niedługo okazję, to sprawdzę jak to aktualnie wygląda przy niepowodzeniu płatności.

   W przypadku kwestii płatności można się kontaktować z Facebookiem przez formularz dostępny na stronie supportu, z poziomu Business Managera.

 • Witam, dostałem dofinansowanie z urzędu na założenie dzialalności gospodarczej i jednym z punktow biznesplanu jest reklama na facebooku. Przyznana na ten cel kwota wynosi 4000zł i muszę przedstawić fakturę w przeciągu 2 miesiecy od otrzymania dofinansowania. Zależy mi żeby reklama trwała dłużej niż wspomniane 2 miesiące i chciałbym tą kwotę rozbić na rok. Czy jeśli zasilę saldo kwotą 4tys to facebook wystawi mi na to fakture na firmę? Na probę wpłaciłem mniejszą kwotę i mogę pobrać fakturę, ale nie ma ona numeru.

 • witam, dostaliśmy w firmie fakturę z FB z anotacją sposob zapłaty „kredyt reklamowy”. proszę o info, jak należy ja traktować??? czy to jest faktura zapłacona?? skąd ten kredyt?
  z poważaniem

  • @Małgorzata, w sprawach księgowania skonsultuj się ze swoim doradcą podatkowym lub księgową.

  • Mam ten sam problem. W pierwszej kolejności trzeba zdefiniować, czym jest ten kredyt reklamowy? Czy to jest przyznany bonus? Od tego zależy w jaki sposób należy zaksięgować f-rę.

  • @Bartek, z tego co wiem wystawionych już faktur nie da się edytować.

 • Dzień dobry,
  Prowadziłem w ubiegłym roku kampanię reklamową dla funpage fundacji. Od facebook otrzymałem faktury z numerami i informacją faktura dla konta imię_nazwisko + identyfikator konta. Płatności były regulowane kartą Fundacji. Okazuje się, że fundacja nie może rozliczyć tego rodzaju płatności. Łączna kwota płatności za całą kampanię wynosi 500 zł. Czy można (jeżeli tak to w jaki sposób) wystawić fakturę na tę kwotę na fundację?

  • Panie Piotrze, w kwestiach rozliczenia faktur lub ich korekt proszę pisać na support Facebooka. Kontakt dostępny jest poprzez pomoc menedżera firmy.

 • Dzień dobry,

  bardzo proszę o pomoc. Dodałam reklamę na Facebooku na koncie reklamowym prywatnym ale w imieniu firmy, w której jestem zatrudniona. Mam zaznaczoną opcję, że są to cele biznesowe, są uzupełnione dane firmy. Płatności dokonaliśmy przez PayU za pomocą blik, czyli przedpłatą. Wygenerowała się faktura ale bez numeru faktury, VAT, oraz bez numeru NIP firmy w prawym dolnym rogu. Co mogę zrobić? Odbijam się od automatycznych odpowiedzi, a potrzebowałbym korekty tej faktury. Pozdrawiam

  • Ps. Dodam jeszcze, że pod kwotą zamiast jakiejś kampanii czy tytułu mam „brak powodu” na tym dokumencie.

  • @Magda, z taką adnotacją na fakturze z Facebooka jeszcze nigdy nie spotkałem się.

  • Pani Magdo, proszę pisać na support Facebooka, może Pani uda się uzyskać korektę faktury. Możliwość kontaktu z Facebookiem jest poprzez menedżera firmy. Pozdrawiam i powodzenia!

 • Witam, czy mogę prosić o pomoc w skonfigurowaniu danych firmy na FB? Jest dostępny u Pana jakiś schemat?

  • Jeżeli nie ma danych na fakturze, to na 100% wprowadzone informacje nie były zapisane lub zostały zapisane ale na innym koncie reklamowym, a nie na tym, które użyto do kampanii i dla którego faktura została wygenerowana.

 • Witam,
  Ktoś włamał mi się na fb lub poszedl wirus i zostały ustawione reklamy i promowanie. Zabrało mi to ponad 500 zł z konta, udało się zablokować kartę , a płatności nie są dalej pobierane Bo akurat na tym koncie nic już nie ma. Ale saldo rośnie, gdzie mogę to zgłosić?

  • @Mateusz, w takich sprawach napisz na support Facebooka. W panelu menedżera firmy masz link do podstrony, na której znajdziesz formularz kontaktowy.

 • Dzień dobry!

  Za każdym razem kiedy próbuję zmienić próg rozliczeniowy widnieje ” facebook przepraszamy nie możesz teraz zmienić swojego progu rozliczeniowego, spróbuj ponownie później” Proszę o pomoc 🙁

  • Wpierw proszę zalogować się na konto menedżera firmy z poziomu przeglądarki Google Chrome, w trybie Incognito (bez aktywnych dodatków) i ponownie spróbować zmienić próg rozliczeniowy, jeśli to nie pomoże, proszę zgłosić błąd do supportu Facebooka. Pozdrawiam!

 • Facebook ustawił mi na start próg rozliczenia 7 zł i nie pozwala mi go zmienic, ponawia się błąd ze nie mogę teraz zmienic, proszę spróbować później :/

  • W przypadku nowych kont reklamowych nie można zmienić progu płatności. W późniejszym czasie pojawi się taka możliwość.

  • po jakim czasie działa zwiększenie progu? konto działa kilka dni, zwiększam próg ale cały czas nawet po zmianie mam 7zł… 🙁

  • Sam Pan sobie odpowiedział na pytanie „konto działa kilka dni”. Czas i wydatki to są najważniejsze czynniki zwiększania progu.

 • czy można dokonać opłaty za fakturę dopiero po jej wystawieniu i przesłaniu na maila ? Czy płatność musi być od razu wykonana przez przelew, paypal czy dane karty i jej obciążenie ?

  • Bez względu, który wariant jest dostępny, działa to na zasadzie przedpłaty. Facebook tylko wtedy wystawi fakturę, kiedy pomyślnie obciąży kartę, konto Paypal lub odejmie środki z przedpłaty (ten punkt nie wiem jak teraz dokładnie funkcjonuje, albowiem żaden z klientów nawet tej opcji wpłaty środków nie ma dostępnej). Jeśli będzie jakiś błąd, będzie info o niepowodzeniu, z prośbą o uregulowanie płatności. Dopiero po jej uregulowaniu w panelu pojawi się właściwy dokument rozliczeniowy. Kont przedpłaconych już praktycznie w Business Managerze nie ma, dla nowych jest tylko karta lub Paypal. Konta utworzone kilka lat wstecz powinny mieć jeszcze możliwość ręcznego wpłacenia środków na reklamę, ale w tym przypadku są ograniczenia, że nie da się np. ustawić progu płatności.

 • Witam, ja mam trochę inny problem. Pomimo uzupełnienia danych firmy faktury dostaję na osobę fizyczną, dlaczego?

  • Taka sytuacja może wystąpić, gdy mamy więcej niż jedno konto reklamowe i zmieniliśmy dane nie tego konta, które jest aktualnie wykorzystywane do przeprowadzania kampanii na Facebooku.

 • Dzień dobry,
  Starannie wypełniłem dane firmowe konta reklamowego i kupiłem kilka reklam. Ku mojemu ogromnemu rozczarowaniu na fakturze (w prawym dolnym rogu) nie ma danych firmy, tylko jest napis „Polska” i numer faktury. Co mogę w tej sprawie zrobić? Jest szansa, że support mi pomoże?

 • Cześć, czy business managerze można wystawić faktury na osobę fizyczną (imię, nazwisko, adres)?

 • Witam,
  chciałabym otrzymywać Fv na firmę, a na razie otrzymuje na konto prywatne jak to zmienić ?

 • Dzień dobry,

  Faktury nie pokrywają się z moim miesięcznym wyciągiem z rachunku bankowego, nie mam wystawionych faktur na niektóre kwoty. Co mam zrobić w tej sytuacji?