SocialTrends.pl
kobieta-przy-lapku-cos-pisze

Wspominanie o profilu firmowym w postach i komentarzach (Facebook)

Wspominanie na Facebooku to świetna metoda na szybkie poinformowanie danego profilu firmowego (fanpage) o swoim poście, komentarzu. Bardzo często ów funkcjonalność wykorzystywana jest do zgłaszania błędów oraz zadawania pytań, nic więc dziwnego, że użytkownicy największego portalu społecznościowego na świecie chętnie z tej możliwości korzystają.

Jak wspomnieć w poście lub komentarzu o stronie

Aby wspomnieć o profilu firmowym (fanpage) w poście lub komentarzu wystarczy, że wpiszesz symbol @ (małpa), następnie fragment nazwy fanpage, po czym z listy rozwijanej wskażesz właściwy profil.

wspominanie facebook - wybór profilu
Wspominanie na Facebooku – Wybór profilu

Jeżeli na Facebooku jest wiele stron o podobnych lub zbliżonych nazwach, należy wpisać pełną nazwę fanpage. Propozycje stron wyświetlane są głównie w oparciu o Twoje preferencje (aktywność), może się jednak zdarzyć, że na liście nie znajdziesz właściwej strony.

Po wybraniu profilu i opublikowaniu postu bądź komentarza, strona którą wspominasz zostanie podlinkowana w treści, link będzie prowadził bezpośrednio do danego profilu strony na Facebooku.

post wzmianka na Facebooku
Podgląd postu z podlinkowanym profilem firmowym (fanpage)

Administrator strony może otrzymać powiadomienie, zarówno w pasku powiadomień, jak również w panelu głównym w zakładce Powiadomienia. Czy dana strona otrzyma powiadomienie, uzależnione to jest od ustawień prywatności profilu lub grupy (widoczności), na której pojawił się wpis lub komentarz. Poniżej zrzut ekranu z przykładowym powiadomieniem:

Powiadomienia firmowe na Facebooku
Powiadomienia firmowe na Facebooku

Jeżeli administrator strony jest zalogowany na Facebooku, otrzymał powiadomienie i dysponuje czasem, aby udzielić wyczerpującej odpowiedzi, jest duża szansa, że w komentarzu do postu lub w odpowiedzi na komentarz pojawi się wypowiedź danej firmy (fanpage). Możesz czasem spotkać się z sytuacją, w której odpowiedzi udzielają pracownicy firmy z poziomu swoich prywatnych kont – głównie w grupach, gdzie możliwości wypowiadania się jako marka (strona) są ograniczone.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że wypowiedzi w grupach z kont należących do marki możliwe są wyłącznie w sytuacji, gdy dana grupa jest powiązana z profilem firmowym (fanpage marki), wówczas możesz liczyć na odpowiedź bezpośrednio z poziomu profilu firmowego.

Od czego zależy możliwość wspominania o stronie

Możliwość oznaczenia strony lub wspomnienia o niej głównie zależy od ustawień danego fanpage.

Inne osoby oznaczające tę stronę
Ustawienia strony na Facebooku

Jeżeli strona w ustawieniach ma odznaczoną opcję Zezwól osobom i innym stronom na oznaczanie strony… i użytkownik będzie chciał ją oznaczyć lub o niej wspomnieć, to nawet gdy znajdzie dany fanpage w podpowiedziach i spróbuje go wybrać, to po opublikowaniu postu lub komentarza wzmianka będzie nieaktywna (niepodlinkowana), co również oznacza, że dana strona (marka) na Facebooku nie otrzyma powiadomienia.

Skomentuj

Mariusz Kołacz

Marketingiem internetowym zajmuje się od 2008 roku, a informatyką i nowymi technologiami od ponad 15 lat. Tworzę narzędzia marketingowe, piszę teksty, a po godzinach lubię przeczytać dobrą książkę z zakresu medycyny lub parapsychologii. Dowiedz się, jak możesz rozwinąć swój biznes korzystając z SEO, SEM, Social Media oraz automatyzacji marketingu.