kobieta-przy-lapku-cos-pisze

Wspominanie o profilu firmowym w postach i komentarzach (Facebook)

Wspominanie na Facebooku to świetna metoda na szybkie poinformowanie danego profilu firmowego (fanpage) o swoim poście, komentarzu. Bardzo często ów funkcjonalność wykorzystywana jest do zgłaszania błędów oraz zadawania pytań, nic więc dziwnego, że użytkownicy największego portalu społecznościowego na świecie chętnie z tej możliwości korzystają.

Jak wspomnieć w poście lub komentarzu o stronie

Aby wspomnieć o profilu firmowym (fanpage) w poście lub komentarzu wystarczy, że wpiszesz symbol @ (małpa), następnie fragment nazwy fanpage, po czym z listy rozwijanej wskażesz właściwy profil.

wspominanie facebook - wybór profilu
Wspominanie na Facebooku – Wybór profilu

Jeżeli na Facebooku jest wiele stron o podobnych lub zbliżonych nazwach, należy wpisać pełną nazwę fanpage. Propozycje stron wyświetlane są głównie w oparciu o Twoje preferencje (aktywność), może się jednak zdarzyć, że na liście nie znajdziesz właściwej strony.

Po wybraniu profilu i opublikowaniu postu bądź komentarza, strona którą wspominasz zostanie podlinkowana w treści, link będzie prowadził bezpośrednio do danego profilu strony na Facebooku.

post wzmianka na Facebooku
Podgląd postu z podlinkowanym profilem firmowym (fanpage)

Administrator strony może otrzymać powiadomienie, zarówno w pasku powiadomień, jak również w panelu głównym w zakładce Powiadomienia. Czy dana strona otrzyma powiadomienie, uzależnione to jest od ustawień prywatności profilu lub grupy (widoczności), na której pojawił się wpis lub komentarz. Poniżej zrzut ekranu z przykładowym powiadomieniem:

Powiadomienia firmowe na Facebooku
Powiadomienia firmowe na Facebooku

Jeżeli administrator strony jest zalogowany na Facebooku, otrzymał powiadomienie i dysponuje czasem, aby udzielić wyczerpującej odpowiedzi, jest duża szansa, że w komentarzu do postu lub w odpowiedzi na komentarz pojawi się wypowiedź danej firmy (fanpage). Możesz czasem spotkać się z sytuacją, w której odpowiedzi udzielają pracownicy firmy z poziomu swoich prywatnych kont – głównie w grupach, gdzie możliwości wypowiadania się jako marka (strona) są ograniczone.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że wypowiedzi w grupach z kont należących do marki możliwe są wyłącznie w sytuacji, gdy dana grupa jest powiązana z profilem firmowym (fanpage marki), wówczas możesz liczyć na odpowiedź bezpośrednio z poziomu profilu firmowego.

Od czego zależy możliwość wspominania o stronie

Możliwość oznaczenia strony lub wspomnienia o niej głównie zależy od ustawień danego fanpage.

Inne osoby oznaczające tę stronę
Ustawienia strony na Facebooku

Jeżeli strona w ustawieniach ma odznaczoną opcję Zezwól osobom i innym stronom na oznaczanie strony… i użytkownik będzie chciał ją oznaczyć lub o niej wspomnieć, to nawet gdy znajdzie dany fanpage w podpowiedziach i spróbuje go wybrać, to po opublikowaniu postu lub komentarza wzmianka będzie nieaktywna (niepodlinkowana), co również oznacza, że dana strona (marka) na Facebooku nie otrzyma powiadomienia.

Mariusz Kołacz

Marketingiem internetowym zajmuje się od 2008 roku, a informatyką i nowymi technologiami od ponad 15 lat. Tworzę narzędzia marketingowe, piszę teksty, a po godzinach lubię przeczytać dobrą książkę z zakresu medycyny lub parapsychologii. Dowiedz się, jak możesz rozwinąć swój biznes korzystając z SEO, SEM, Social Media oraz automatyzacji marketingu.

18 komentarzy

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

 • Moja strona ma włączoną opcję oznaczania, a mimo tego po wpisaniu @ FB jej nie znajduje. Co robić? Brakuje mi oznaczenia za pomocą ID, kiedyś było coś w stylu @[35352] 😉

 • Witam, ja mam zaznaczone wszystko jak należy, ale nadal moja strona jest nie widoczna do oznaczenia, co się mogło stać?

 • hej, a jeżeli mimo tych ustawień nadal nie można wspomnieć/ podlinkować danego fanpage?? Inaczej mówiąc wpisując @xxx profil się nie podświetla- to gdzie szukać rozwiązania problemu??

  będę baaardzo wdzięczna za pomoc

 • Witam, mam pytanie odnośnie powyższego materiału…a co zrobić kiedy ktoś nie może oznaczyć mojej strony na facebooku? nie znajduje jej, a kiedy wpisuje całość nazwy też nie może oznaczyć

 • Mam też taki sam problem jak poprzednicy!
  Nie można oznaczyć naszej strony mimo iż wszystko jest poprawnie zaznaczone w ustawieniach 🙁
  Co zrobić?

 • Również moja strona (a nawet dwie) nie dają się oznaczyć na facebooku. Czy jest na to ratunek? Opcja „Zezwól osobom i innym stronom na oznaczanie” jest włączona (i zawsze była włączona). Do niedawna oznaczanie było możliwe…

  • Hej udało Ci się rozwiązać ten problem. Mam to samo

 • Również podpinam się pod problem moich poprzedników. Ustawienia sa tak, jak należy, a mimo to nigdzie nie można oznaczyć strony. Co zrobić?

 • Myślałam, że tylko ja coś może nie tak ustawiłam na profilu swojej strony, ale juz od 2 miesięcy nie można wspomnieć o mojej stronie 🙁
  Facebook chyba powinien coś w końcu z tym zrobić ! Zgłaszałam to już kilka razy na FB, ale ZERO odpowiedzi. To nie fair

 • Znalazłam rozwiązanie po kilkugodzinnym ślęczeniu nad parametrami i ustawieniami strony.
  Okazało się, że dla mnie jedynym skutecznym sposobem była zmiana ustawień strony, ale NIE w komputerze, NIE w tablecie, NIE w aplikacji „Menedżer stron” !
  Otóż należy w aplikacji Facebook w telefonie przejść do swojej zarządzanej strony. Pod nazwą strony mamy na końcu „… Więcej” – należy to kliknąć. Następnie w „Kontrolowanie strony – ustawienia”, potem „Ogólne” i zaznaczyć WSZYSTKIE OPCJE na „Wł”
  To dopiero zadziałało u mnie ! A zaznaczam, że wszystkie ustawienia strony z pozycji strony na Facebooku komputerze były już wcześniej „właściwie” ustawione.

  • Witam, gdzie dokładnie szukać „więcej”, nie potrafię odnaleźć i przejść do ” kontrolowanie strony”

  • U mnie nie działa 🙁 a przynajmniej nie zmieniło sytuacji na komputerze, bo na telefonie mogę oznaczać (wcześniej tego nie sprawdzałam)

 • Poszłam ta ścieżką i jak wychodzę to znowu mi się to odznacza, nie ma tam czegoś takiego jak zapisz zmiany czy coś ?

  • Facebook ciągle zmienia funkcje, zwykle jeśli nie ma przycisku, zapis ustawień odbywa się automatycznie, po ich zmodyfikowaniu.

 • Witam, ja również mam zaznaczone wszystko jak należy, ale nadal moja strona jest nie widoczna do oznaczenia, co się mogło stać? Proszę o pomoc

 • Witam a co jeśli po wpisaniu @ moja strona nie wyświetla się., a na laptopie tak o co z tym chodzi

 • Oznaczam inna firmę na swoim Fb link jest aktywny i przenosi na drugi facebook jednak nie widać na tej stronie mojego wpisu. Natomiast oznaczenia i wpisy innych firm są widoczne.