kobieta-przy-lapku-cos-pisze

Wspominanie o profilu firmowym w postach i komentarzach (Facebook)

Wspominanie na Facebooku to świetna metoda na szybkie poinformowanie danego profilu firmowego (fanpage) o swoim poście, komentarzu. Bardzo często ów funkcjonalność wykorzystywana jest do zgłaszania błędów oraz zadawania pytań, nic więc dziwnego, że użytkownicy największego portalu społecznościowego na świecie chętnie z tej możliwości korzystają.

Jak wspomnieć w poście lub komentarzu o stronie

Aby wspomnieć o profilu firmowym (fanpage) w poście lub komentarzu wystarczy, że wpiszesz symbol @ (małpa), następnie fragment nazwy fanpage, po czym z listy rozwijanej wskażesz właściwy profil.

wspominanie facebook - wybór profilu
Wspominanie na Facebooku – Wybór profilu

Jeżeli na Facebooku jest wiele stron o podobnych lub zbliżonych nazwach, należy wpisać pełną nazwę fanpage. Propozycje stron wyświetlane są głównie w oparciu o Twoje preferencje (aktywność), może się jednak zdarzyć, że na liście nie znajdziesz właściwej strony.

Po wybraniu profilu i opublikowaniu postu bądź komentarza, strona którą wspominasz zostanie podlinkowana w treści, link będzie prowadził bezpośrednio do danego profilu strony na Facebooku.

post wzmianka na Facebooku
Podgląd postu z podlinkowanym profilem firmowym (fanpage)

Administrator strony może otrzymać powiadomienie, zarówno w pasku powiadomień, jak również w panelu głównym w zakładce Powiadomienia. Czy dana strona otrzyma powiadomienie, uzależnione to jest od ustawień prywatności profilu lub grupy (widoczności), na której pojawił się wpis lub komentarz. Poniżej zrzut ekranu z przykładowym powiadomieniem:

Powiadomienia firmowe na Facebooku
Powiadomienia firmowe na Facebooku

Jeżeli administrator strony jest zalogowany na Facebooku, otrzymał powiadomienie i dysponuje czasem, aby udzielić wyczerpującej odpowiedzi, jest duża szansa, że w komentarzu do postu lub w odpowiedzi na komentarz pojawi się wypowiedź danej firmy (fanpage). Możesz czasem spotkać się z sytuacją, w której odpowiedzi udzielają pracownicy firmy z poziomu swoich prywatnych kont – głównie w grupach, gdzie możliwości wypowiadania się jako marka (strona) są ograniczone.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że wypowiedzi w grupach z kont należących do marki możliwe są wyłącznie w sytuacji, gdy dana grupa jest powiązana z profilem firmowym (fanpage marki), wówczas możesz liczyć na odpowiedź bezpośrednio z poziomu profilu firmowego.

Od czego zależy możliwość wspominania o stronie

Możliwość oznaczenia strony lub wspomnienia o niej głównie zależy od ustawień danego fanpage.

Inne osoby oznaczające tę stronę
Ustawienia strony na Facebooku

Jeżeli strona w ustawieniach ma odznaczoną opcję Zezwól osobom i innym stronom na oznaczanie strony… i użytkownik będzie chciał ją oznaczyć lub o niej wspomnieć, to nawet gdy znajdzie dany fanpage w podpowiedziach i spróbuje go wybrać, to po opublikowaniu postu lub komentarza wzmianka będzie nieaktywna (niepodlinkowana), co również oznacza, że dana strona (marka) na Facebooku nie otrzyma powiadomienia.

18 komentarzy

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

 • Moja strona ma włączoną opcję oznaczania, a mimo tego po wpisaniu @ FB jej nie znajduje. Co robić? Brakuje mi oznaczenia za pomocą ID, kiedyś było coś w stylu @[35352] 😉

 • Witam, ja mam zaznaczone wszystko jak należy, ale nadal moja strona jest nie widoczna do oznaczenia, co się mogło stać?

 • hej, a jeżeli mimo tych ustawień nadal nie można wspomnieć/ podlinkować danego fanpage?? Inaczej mówiąc wpisując @xxx profil się nie podświetla- to gdzie szukać rozwiązania problemu??

  będę baaardzo wdzięczna za pomoc

 • Witam, mam pytanie odnośnie powyższego materiału…a co zrobić kiedy ktoś nie może oznaczyć mojej strony na facebooku? nie znajduje jej, a kiedy wpisuje całość nazwy też nie może oznaczyć

 • Mam też taki sam problem jak poprzednicy!
  Nie można oznaczyć naszej strony mimo iż wszystko jest poprawnie zaznaczone w ustawieniach 🙁
  Co zrobić?

 • Również moja strona (a nawet dwie) nie dają się oznaczyć na facebooku. Czy jest na to ratunek? Opcja „Zezwól osobom i innym stronom na oznaczanie” jest włączona (i zawsze była włączona). Do niedawna oznaczanie było możliwe…

  • Hej udało Ci się rozwiązać ten problem. Mam to samo

 • Również podpinam się pod problem moich poprzedników. Ustawienia sa tak, jak należy, a mimo to nigdzie nie można oznaczyć strony. Co zrobić?

 • Myślałam, że tylko ja coś może nie tak ustawiłam na profilu swojej strony, ale juz od 2 miesięcy nie można wspomnieć o mojej stronie 🙁
  Facebook chyba powinien coś w końcu z tym zrobić ! Zgłaszałam to już kilka razy na FB, ale ZERO odpowiedzi. To nie fair

 • Znalazłam rozwiązanie po kilkugodzinnym ślęczeniu nad parametrami i ustawieniami strony.
  Okazało się, że dla mnie jedynym skutecznym sposobem była zmiana ustawień strony, ale NIE w komputerze, NIE w tablecie, NIE w aplikacji „Menedżer stron” !
  Otóż należy w aplikacji Facebook w telefonie przejść do swojej zarządzanej strony. Pod nazwą strony mamy na końcu „… Więcej” – należy to kliknąć. Następnie w „Kontrolowanie strony – ustawienia”, potem „Ogólne” i zaznaczyć WSZYSTKIE OPCJE na „Wł”
  To dopiero zadziałało u mnie ! A zaznaczam, że wszystkie ustawienia strony z pozycji strony na Facebooku komputerze były już wcześniej „właściwie” ustawione.

  • Witam, gdzie dokładnie szukać „więcej”, nie potrafię odnaleźć i przejść do ” kontrolowanie strony”

  • U mnie nie działa 🙁 a przynajmniej nie zmieniło sytuacji na komputerze, bo na telefonie mogę oznaczać (wcześniej tego nie sprawdzałam)

 • Poszłam ta ścieżką i jak wychodzę to znowu mi się to odznacza, nie ma tam czegoś takiego jak zapisz zmiany czy coś ?

  • Facebook ciągle zmienia funkcje, zwykle jeśli nie ma przycisku, zapis ustawień odbywa się automatycznie, po ich zmodyfikowaniu.

 • Witam, ja również mam zaznaczone wszystko jak należy, ale nadal moja strona jest nie widoczna do oznaczenia, co się mogło stać? Proszę o pomoc

 • Witam a co jeśli po wpisaniu @ moja strona nie wyświetla się., a na laptopie tak o co z tym chodzi

 • Oznaczam inna firmę na swoim Fb link jest aktywny i przenosi na drugi facebook jednak nie widać na tej stronie mojego wpisu. Natomiast oznaczenia i wpisy innych firm są widoczne.

Mariusz Kołacz

Marketingiem internetowym zajmuje się od 2008 roku, a informatyką i nowymi technologiami od ponad 15 lat. Tworzę narzędzia marketingowe, piszę teksty, a po godzinach lubię przeczytać dobrą książkę z zakresu medycyny lub parapsychologii. Dowiedz się, jak możesz rozwinąć swój biznes korzystając z SEO, SEM, Social Media oraz automatyzacji marketingu.