Marketing w mediach społecznościowych

facebook-001
11 Wrz 2016

Jak założyć konto na Facebooku

Mariusz Kołacz 4 komentarze

Są ludzie, którzy nie znoszą Facebooka i kont w tym serwisie nie mają. Spotkałem się również z przypadkami, gdzie osoby 50+, które prowadzą swoje firmy nie posiadały kont na Facebooku, argumentując że „nie potrzebują” lub, że „to strata czasu”. Niestety bez Facebooka żyć się nie da i obecność na tym portalu społecznościowym jest niezbędna, do prowadzenia skutecznych działań e-marketingowych, dlatego zaczynamy od najprostszej rzeczy – założenia nowego konta na FB, które będzie punktem wyjściowym dalszych działań.

Jak założyć konto na Facebooku – krok po kroku

Proces rejestracji nowego konta na Facebooku jest bardzo prosty, sprowadza się do wypełnienia i przesłania formularza rejestracyjnego, który znajdziesz pod adresem https://pl-pl.facebook.com

rejestracja facebook
Rejestracja na Facebooku – formularz rejestracyjny

Przejdź na stronę, wypełnij formularz podając prawdziwe dane, aktywny adres e-mail, datę urodzenia i kliknij „Rejestracja”.

Po chwili konto będzie stworzone, aczkolwiek w stanie nieaktywnym. W celu aktywacji zaloguj się na swój mail i kliknij znajdujący się w wiadomości od Facebooka odsyłacz „Potwierdź swoje konto”.

potwierdzenie konta na facebooku
Wiadomość e-mail z potwierdzeniem konta na Facebooku

Otrzymasz informację z potwierdzeniem aktywacji: „Twoje konto zostało potwierdzone przy użyciu adresu e-mail nazwa_adresu_email. Będziesz używać tego adresu e-mail do logowania się.”

Dodatkowo na Facebooku na górze strony zobaczysz przycisk „Potwierdź teraz”, aby komunikat zniknął kliknij przycisk.

konto na facebooku
Konto na Facebooku – zrzut ekranu tuż po zarejestrowaniu nowego konta

Kilkadziesiąt sekund i masz konto na Facebooku, które pozwoli Ci w przyszłości pozyskiwać klientów wprost z Facebooka!

Teraz pora na kilka pytań i odpowiedzi…

Czy mogę mieć 2 konta na Facebooku?

Zgodnie ze standardami Facebooka sama rejestracja drugiego konta nie jest zabroniona, ale już jego wykorzystywanie na podane przy rejestracji dane osobowe tak, czyli możesz zarejestrować 2 konta na Facebooku (na 2 różne adresy e-mail), ale prowadzić możesz tylko jedno. Do szczęścia wystarczy Ci jedno konto 🙂

Jak utworzyć konto na firmę?

Jeżeli na Facebooku chcesz reprezentować firmę możesz z poziomu prywatnego profilu stworzyć stronę, która będzie przez Ciebie zarządzana. Utworzenie strony będzie niezbędne, do skorzystania z płatnych narzędzi reklamowych na Facebooku. Jak zrobić stronę na Facebooku pokażę w jednym z kolejnych poradników.

Logowanie do Facebooka – o czym musisz pamiętać?

Zachowaj podstawowe zasady bezpieczeństwa. Zawsze wchodź na Facebooka podając w pasku adresu przeglądarki adres bezpośredni, zwracaj uwagę na zabezpieczenie – kłódkę przy adresie, sprawdzaj certyfikat zabezpieczeń, nie loguj się na Facebooka wykorzystując publiczne hotspoty. W sieci możesz znaleźć strony łudząco przypominające stronę logowania Facebooka, służą one do przechwytywania danych dostępowych, wystrzegaj się takich stron! Jeżeli masz wątpliwości, a pod ręką jest osoba obeznana w tym temacie, zapytaj! Lepiej zapytać, niż później pluć sobie w brodę. O bezpieczeństwie na Facebooku napiszę w odrębnym artykule.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, koniecznie odwiedź centrum pomocy Facebooka.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij