Poniżej znajdziesz listę aktualnie wykorzystywanych przeze mnie komercyjnych usług i narzędzi wspomagających prowadzenie projektów SEO/SEM oraz kampanii w mediach społecznościowych. Kolejność z podziałem na kategorie. Lista będzie aktualizowana. Data ostatniej aktualizacji: lipiec 2017.

Aplikacji komercyjnych, których używam tylko sporadycznie nie uwzględniam w zestawieniu. Oprócz wymienionych wykorzystuje niejawne narzędzia w wersji BETA, bezpłatne narzędzia SEO/SEM oraz aplikacje i skrypty "własnej roboty", część programów udostępniłem bezpłatnie dla wszystkich czytelników. Więcej informacji znajdziesz na blogu TechFormator.PL, zakładka narzędzia SEO. Łączna liczba wykorzystywanych przeze mnie narzędzi Social Media i SEO/SEM - 36 (stan na lipiec 2017).

Masz pytania? Poszukujesz sprawdzonych narzędzi? Dołącz do grupy na Facebooku - Narzędzia/SEO/SEM/Social Media.

Monitoring Internetu

W tej sekcji znajdziesz narzędzia do monitoringu mediów społecznościowych i Internetu. Monitoring mediów polega na wyszukiwaniu informacji (wzmianek) na zdefiniowany przez nas temat. Tematami mogą być opinie o sklepie internetowym, firmie, osobie, marce, oprogramowaniu, jak również pytania zadawane przez użytkowników na forach internetowych, portalach, blogach oraz w mediach społecznościowych. Zaprezentowane poniżej narzędzia SERM (ang. Search Engine Reputation Management) znacząco ułatwią zarządzanie reputacją w wyszukiwarkach internetowych, jak również pozwolą skutecznie zwiększyć sprzedaż w sklepach internetowych.

Brand24

Brand24

Monitori

Monitori

SentiOne

SentiOne

Reklamy w Social Media

W tym miejscu znajdziesz narzędzia wspomagające tworzenie reklam na Facebooku, jak również optymalizację działań w systemie reklamowym Facebook Ads. Co więcej, z zaprezentowanymi poniżej narzędziami zarówno prowadzenie fanpage, reklama na Instagramie czy też analiza dodatkowych danych dostępnych w poszczególnych narzędziach będzie przyjemnością oraz zwiększy efektywność podejmowanych działań w mediach społecznościowych.

FastTony

FastTony.es

eMarketing (SEO/SEM)

Komercyjne narzędzia znajdujące zastosowanie w szeroko pojętym marketingu internetowym. Wszystko co niezbędne do pozycjonowania i optymalizacji sklepów internetowych. Wykorzystywane przeze mnie bezpłatne narzędzia SEO/SEM zostaną zaprezentowane w odrębnym zestawieniu.

Stat4SEO

Stat4SEO

Ahrefs

Ahrefs

seoTXT

seoTXT

IndexChecker

IndexChecker

Sedo

Sedo

Visual SEO Studio

Visual SEO Studio

SB4 Edytor

SB4 Edytor

Clusteric Search Auditor

Clusteric Search Auditor

ProxyLive

ProxyLive

Aftermarket

Aftermarket

Brandle

Brandle

SerpMonster

SerpMonster

Synoglota

Synoglota

Premium

Premium

Inne narzędzia i usługi

Pozostałe komercyjne narzędzia oraz usługi, które znajdują zastosowanie w marketingu internetowym.

Microsoft Office

Excel - niezbędny do analizy dużej liczby danych wyeksportowanych z różnego typu narzędzi, od Google Analytics począwszy, poprzez Google AdWords, a kończąc na danych wyodrębnionych z Visual SEO Studio lub Clusteric. Za sprawą makr i dodatków SEO/SEM, Excel można traktować jako pełnoprawne narzędzie dla e-marketingowców. Oryginalne oprogramowanie Office kupisz w sklepie Omegasoft.

Microsoft Excel

Google Apps (G Suite)

G Suite czyli stare poczciwe Google Apps dla firm. Oprogramowanie działające w chmurze, dzięki któremu możemy zwiększyć efektywność pracy w firmie. Wśród licznych narzędzi znajdziemy pocztę GMail (GMail w domenie firmowej), dokumenty (Google Docs), kalendarz, dysk Google oraz wiele innych. Intuicyjne zarządzanie przez konsolę G Suite (uprawnienia, dodawanie użytkowników, kont pocztowych).

G Suite - Google Apps dla firm

Hostingi

W dzisiejszych czasach bez hostingu ani rusz, podstawa egzystencji dla sklepu internetowego, strony firmowej, bloga, jak również zaplecza SEO. Podstawa w prowadzeniu e-biznesu, jak również fundament działań e-marketingowych. W tym miejscu nie będę wymieniał konkretnych usługodawców, jeżeli jednak chcesz dowiedzieć się jaki hosting pod sklep internetowy wybrać, przeczytaj artykuł!

Hostingi