E-commerce marketing - Marketing w sklepach internetowych

bezpieczna strona https
21 Sty 2017

Niezabezpieczone pobieranie haseł będzie powodować wyświetlanie ostrzeżeń

Mariusz Kołacz 4 komentarze

Od wczoraj za pośrednictwem narzędzia Google Search Console do właścicieli sklepów internetowych rozsyłane są powiadomienia, z których dowiadujemy się, że z początkiem roku w przeglądarce Chrome (od wersji 56) strony internetowe, które jeszcze nie używają SSL (HTTPS), a które zbierają dane wrażliwe za pośrednictwem formularzy, będą oznaczane jako niezabezpieczone.

Użytkownicy najnowszej dostępnej wersji Google Chrome (55.0.2883.87) już z początkiem stycznia mogli zauważyć drobną zmianę w pasku adresu. Strony, które jeszcze nie wdrożyły HTTPS (SSL), oznaczane są w przeglądarce jako niezabezpieczone (Komunikat: Twoje połączenie z tą witryną nie jest bezpieczne). Z kolei witryny wykorzystujące SSL posiadają zieloną etykietę „Bezpieczna„. Na chwilę obecną komunikat w Chrome z oznaczeniem niezabezpieczonej strony wyświetlany jest po najechaniu ikony informacyjnej, znajdującej się tuż obok adresu URL w pasku adresu. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości Google pójdzie o krok dalej i strony nieużywające HTTPS będzie oznaczało czerwonym napisem „Niebezpieczna„.

Warto tutaj jeszcze nadmienić, że od lutego 2017 roku w usłudze Zakupy Google (Google Shopping) będzie wymóg stosowania HTTPS. Sklepy internetowe, które nie zastosują się do nowych wymagań, nie będą mogły prowadzić kampanii produktowych w usłudze. Zapoznaj się z nowymi zasadami Zakupów Google.

Google z każdym dniem, miesiącem, rokiem intensyfikuje działania, mające na celu uczynić Internet bezpieczniejszym. Po wprowadzeniu w 2014 roku HTTPS jako sygnału rankingowego, to kolejna duża zmiana, która zatrzęsie całym Internetem.

Jeżeli Twój sklep internetowy potrzebuje wsparcia merytorycznego związanego z migracją z HTTP na HTTPS, skontaktuj się ze mną za pośrednictwem formularza lub mailowo: kontakt(małpa)socialtrends.pl

Więcej informacji na temat migracji na HTTPS znajdziesz na stronach Google.

Poniżej zrzut ekranu i pełna treść komunikatu rozsyłanego do właścicieli sklepów…

Od stycznia 2017 roku w przeglądarce Chrome (w wersji 56 i nowszych) strony internetowe, które zawierają formularze do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, będą oznaczane jako niezabezpieczone, o ile nie będą wykorzystywać protokołu HTTPS. Na wskazanych poniżej stronach internetowych, znajdują się pola do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, które będą powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome nowych ostrzeżeń. Zapoznaj się z podanymi przykładami, by przekonać się, w których miejscach będą wyświetlane ostrzeżenia, i podejmij odpowiednie kroki w celu ochrony danych użytkowników. Ta lista nie jest wyczerpująca. [lista adresów URL]. Nowe ostrzeżenie stanowi element pierwszej fazy długoterminowego planu mającego na celu oznaczenie wszystkich stron, które obsługują bezszyfrowy protokół HTTP, jako niezabezpieczonych. ― Google
Niezabezpieczone pobieranie haseł
Niezabezpieczone pobieranie haseł będzie powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome w wersji 56 ostrzeżeń dla strony internetowej…

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij